Všeobecné info
30.10.2017

Poslední předherní všeobecné podklady - tentokrát úzce zaměřené přímo na herní mechanismy.

Všeobecné info o chodu lodi

Kdy a kde akce bude?
Akce se koná 3. - 5. listopadu 2017 v Praze v Nákladovém nádraží Žižkov (mapy.cz). Příjezd v pátek kolem sedmé, odjezd v neděli dopoledne.

Jaké je vstupné?
Vstupné na akci je 800 Kč při platbě předem do 20. října na náš transparentní účet 2600061340/2010 (variabilní symbol přijde mailem po přihlášení), nebo 900 Kč přímo na akci. Akce se samozřejmě za tuto cenu při účasti 32 lidí nezaplatí, i když na ní všichni pracujeme zdarma.

Je akce věkově omezena?
Ano, 42k je pro starší 18 let.

Jak to celé funguje?
Pokud nemáte s podobnými akcemi zkušenosti, zjednodušeně to nastíníme. Na webu si vyberete postavu a tím i svou frakci. Vyrobíte si kostým a případně zbraň (viz níže). Přijedete na akci, seznámíte se zbytkem své frakce a vžijete se do role své postavy. Příštích zhruba 35 hodin budete non-stop žít ve světě, který jsme připravili, jako Vámi vybraná postava. Budete reagovat na podněty hry a zažívat zajímavé věci.

Je akce vhodná pro nezkušené? Co se ode mne očekává?
Nejdůležitější je to, abyste si hru chtěli užít - zbytek už vyplyne ze hry samotné. Nemusíte mít žádné zkušenosti z podobných akcí - je docela jednoduché hru nekazit ostatním a po kouskách se s ní sžít. Na druhou stranu, akce je vhodná i pro velmi zkušené hráče. Stačí si vybrat správnou roli. S výběrem rádi pomůžeme, pokud si nejste jisti.

Mám si přivézt nějaké vybavení?
Ano. Nejdůležitější je kostým. Připravili jsme pro Vás pár příkladů. Tvorba kostýmu není tak náročná, jak by se zprvu mohlo zdát. A to rozhodně ani finančně. Pokud nebudete chtít vyloženě zazářit, bude si stačit upravit nějaké vysloužilé věci. Hezký videonávod nabízí třeba festival Junktown. Pozor, návod slouží k výrobě postapo kostýmu, což se nás týká, ale je to složitější, viz svět. Na 42k jsme posádka vesmírné lodi, i když tedy z velmi různých částí společnosti, takže to s postapo zase nepřežeňme, pokud jsme například první důstojník. Cyberpunk je další směr, který se na kostým výborně hodí.

Kromě kostýmu si můžete přivézt ještě zbraň, budete-li chtít. Ve hře budou střelné i chladné zbraně. Jako střelné jsou povolené výhradně zbraně NERF. Jelikož by v základu rušily atmosféru, je potřeba je ještě přizpůsobit. Návodů je na internetu hrozně moc, stačí je vyhledat. Výsledky umí být působivé. Pokud si s tím nechcete moc hrát, postačí zbraň přestříkat sprejem například kovové nebo černé barvy. Standardní modré náboje s oranžovou špičkou zajišťujeme my. Chladné zbraně budou potom standardně larpově zpracované - měkčená zbraň, která neublíží. Sci-fi nám nabízí prostor pro technologické doplňky, budete-li mít chuť. Zbraň opět nesmí rušit atmosféru. Zbraň není vůbec nutná, spousta postav se bez ní hravě obejde, pokud se jí nechcete zabývat.

Poslední věc, kterou budete potřebovat, jsou věci na spaní, viz níže.

Kde budu spát?
Spát se bude přímo na místě v rámci komplexu nákladového nádraží a to na betonové zemi. Rozhodně nečekejte luxus, vezměte si s sebou spacák a karimatku nebo něco podobného.

Jak je to s jídlem?
Jídlo na akci nezajišťujeme. Jsou dvě možnosti, jak se k tomu postavit. Pokud nechcete hru opustit ani na chvíli, vezměte si jídlo s sebou, což doporučujeme. V opačném případě Žižkov nabízí spoustu obchodů a restaurací. Na místě bude herní hospoda, kde bude poskytována voda zdarma a jiné nápoje za úplatu (herní i neherní). Pokud bude štěstí přát, naleznete tu i různá drobná jídla, ale rozhodně to nebude stačit místo pořádného jídla.

Co jsou ta divná pole v přihlášce?
Často se nás ptáte na pole Bankovní účet, I-mail a Obchodní nick. Na všechno pohlížejte podobně jako třeba na svůj email bez domény. Je to Váš textový identifikátor, který může zohledňovat Vaše jméno, ale může to být něco úplně jiného. Volbě těchto účtů věnujte velkou pozornost. Když budete například obchodník, zřejmě budete chtít, aby lidé mohli ihned vidět, že zboží je od Vás. Pokud budete prodávat něco kontroverznějšího, bylo by lepší, aby se hned nevědělo, že jste to Vy.

Fotky v kostýmu v přihlášce? Já je ještě nemám.
To není problém, počítáme s tím. Nahrajte zatím nějaké fotky, kde jste vidět (ideálně třeba z nějaké sci-fi akce nebo festivalu). Na finální fotky nespěcháme, raději si rychle zaberte postavu. Autorizace přihlášky však není možná, dokud nejsou fotky v pořádku.