Všeobecné info
30.10.2017

Poslední předherní všeobecné podklady - tentokrát úzce zaměřené přímo na herní mechanismy.

Všeobecné info o chodu lodi

Jednoduše řečeno, svět 42k je velmi podobný nedaleké budoucnosti tohoto světa. Najdete tu velmi bohaté planety s úžasnou architekturou a technologií, ale i takové zapadákovy, které bychom mohli vidět na naší planetě desítky let zpátky.

42k 2.0 se bude odehrávat hlavně na palubě vesmírné lodi, takže si asi umíte představit, jak to bude vypadat - můstek rozhoduje, kam se poletí a co se tam bude dělat, pořádkové síly ochraňují loď zvenku i zevnitř, vědecké oddělení pracuje na výzkumu, kybernetická jednotka podniká útoky ven a chrání před těmi dovnitř a tak dále. Jak se vlastně přihodilo, že po prvním dílu, který se konal v zapadlé kolonii Delurgia 7, jsme všichni na palubě lodi?

Loď Pegasus, sloužící vládnímu Prezidiu, byla na Delurgii vyslána s tajným posláním, které se však zvrhlo a skončilo tak, že kolonie byla vymazána nukleární zbraní. Předtím se však téměř všichni stihli zachránit naloděním na Pegasus. Na ten vláda vypsala zatykač a velkou odměnu za dopadení a od té doby vede život utečenců před zákonem. A tady do toho vstupujete Vy, o jeho dalších osudech se rozhodne podle Vás.